MTB Trilogy aneb maratonský etapák na e-biku

MTB Trilogy je nejznámější a nejtěžší etapový závod u nás. Tvoří ho prolog a čtyři velmi náročné etapy, z nichž každá je jiná a naprosto originální. Letos navíc byl závod zařazen do kalendáře Českého poháru v maratonu. My jsme využili toho, že v závodě byla vypsána také kategorie enduro, navíc také pro e-bike a vyrazili jsme vstříc testu našich pohonů, baterií a vytrvalosti závodníků. Až na jeden přetržený řetěz se nám naštěstí technické problémy vyhnuly, ale test to byl důkladný. “Při takto dlouhém a náročném závodě je potřeba jet rozumně a myslet také na kapacitu baterie. Často jsem se mezi erzetami snažil jet na OFF a zcela za své a 20 kg pod vámi je fakt cítit. Zítřejší etapa bude nejnáročnější, tak uvidíme, co nám nabídne.” Řekl po jedné z etap náš elitní rider Michal Swárovský, který nakonec dokončil závodních 292 km s více než 10 000 metry převýšení na jednoznačném 1. místě, když vyhrál všechny etapy i prolog.