Mistři republiky extrémních štafet – Bobr cup 2022

Po dvouleté kovidové pauze letos v Litovli opět odstartoval největší závod extrémních štafet, který byl již tradičně zároveň 🇨🇿 🏆mistrovstvím České republiky🏆🇨🇿 v této disciplíně. Naše štafeta ve složení🏃‍♂️Pavel Kysela (běh cross 15 km) 🚵‍♂️ Patrik Kysela (MTB 25 km) a 🚣‍♂️ Robert Budínský (sjezd na divoké vodě 6 km) zde obhajovala titul druhých vicemistrů z roku 2019. Již přidělené startovní číslo 1 ovšem dávalo tušit, že letos chlapci míří ještě výše.  Již po prvním úseku bylo zřejmé, že naše ambice nejsou nikterak scestné a že kluci dvouletou koronavirovou odmlku využili na plno pro tvrdý trénink. Pavel předával štafetový kolík na 2. místě se ztrátou 2 minut a 20 vteřin na vedoucího Richarda Pletichu a i mezi elitními běžci doběhl na výborném 9. místě. Patrik Kysela již nedal pochybnostem žádnou šanci a svému nejbližšímu konkurentovi uštědřil na trase dlouhé 25km téměř 2 minuty a předával štafetu do 3. úseku na vedoucí pozici v kategorii. Mezi elitními závodníky obsadil Patrik 11. příčku. Úkolem Roberta tedy bylo udržet vedení a dovézt štafetu pro vysnění titul. V cíli svého úseku sice na časomíře ztratil 2,5 minuty na vítězného kajakáře Petera Banáka, jehož štafeta však měla v celkovém součtu propastnou ztrátu a o titul to tak již naše trio připravit nemohlo. Robert protnul cílovou pásku jako 8. v celkovém pořadí mezi elitními týmy a s náskokem 10minut na druhý tým v pořadí dovezl naši štafetu k jednoznačnému vítězství kategorie MV1 (nad 40let). Naše štafeta ZPcyklo PROOFY Corratec team tak vybojovala titul mistrů České republiky v závodě extrémních štafet!